wto września 10 05:59 2019 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Bezpieczeństwo latem na drogach Europy Środkowej: Nowe opony Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV, oparte na wielokrotnie nagradzanej technologii

Nokian Tyres, skandynawski producent opon premium, przedstawił nowe letnie opony przeznaczone do samochodów typu SUV i crossover. Pierwsze z nich, zaprojektowane z myślą o bezpiecznej jeździe Nokian Powerproof SUV, gwarantują spokój ducha nawet w ekstremalnych sytuacjach, takich jak zmiana pasa ruchu przy dużej prędkości czy nagłe hamowanie. Drugie, Nokian Wetproof SUV, zapewniają skuteczne hamowanie nawet na mokrej nawierzchni oraz ochronę przed aquaplaningiem. Oba modele wyposażone są w technologię Dual Zone Safety, znaną z wyróżnionych w licznych testach motoryzacyjnych opon do samochodów osobowych.

Rosnąca popularność mocnych SUV-ów i modnych crossover-ów wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na opony do tego typu pojazdów. Nokian Tyres prezentuje dwa nowe modele opon SUV, stworzonych w oparciu o wyróżnione w testach motoryzacyjnych, przeznaczone do samochodów osobowych, Nokian Powerproof i Nokian Wetproof.

„Wiemy, że opony letnie muszą być bezpieczne i niezawodne przez wszystkie cieplejsze miesiące – od wczesnej wiosny, aż po późną jesień. Pracując nad stworzeniem opon do pojazdów typu SUV, szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby sprawdzały się przy każdej pogodzie i w każdych warunkach.” – mówi Jarno Röytiö, Development Manager w Nokian Tyres.

Obydwa nowe produkty Nokian Tyres, oprócz ulepszonej konstrukcji, która czyni je solidniejszymi, wyposażone zostały w unikalną technologię aramidowej ściany bocznej. Wzmocnione niezwykle wytrzymałym włóknem aramidowym opony są bardziej odporne na uszkodzenia i pęknięcia, które mogłyby przeszkodzić wakacyjnym podróżom.

Nowe modele opon, przeznaczone do pojazdów typu SUV, są wynikiem podejmowanych przez Nokian Tyres działań na rzecz rozszerzenia oferty opon letnich na rynku środkowoeuropejskim. Gwarancję doskonałości Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV stanowi znak certyfikacji TÜV SÜD. Nowe produkty będą dostępne dla konsumentów wiosną 2020 r.

Nowe Nokian Powerproof SUV – precyzyjne prowadzenie i przyjemność z jazdy

Nowe Nokian Powerproof SUV to letnie opony UHP, stworzone z myślą o coraz częściej spotykanych na środkowoeuropejskich autostradach samochodach typu SUV. Technologia Dual Zone Safety,  znana z opon marki Nokian Tyres do samochodów osobowych, zapewnia doskonałą przyczepność i przewidywalność trakcji. W technologii Dual Zone Safety opona podzielona jest na dwie strefy funkcyjne. Strefa Power Zone na zewnętrznym barku opony odpowiada za precyzyjne prowadzenie, natomiast strefa Wet Safety Zone po wewnętrznej stronie opony zwiększa bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Nowa, mocniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja, opracowana z myślą o dużych prędkościach, zapewnia większą stabilność od pierwszych dni wiosny po późne lato. Dzięki wyjątkowej architekturze bieżnika, opona idealnie nadaje się do wymagających zastosowań i dużych prędkości. Opracowana specjalnie dla samochodów typu SUV mieszanka gumowa Dynamic Grip SUV gwarantuje doskonałą przyczepność i maksymalną wytrzymałość

Przy tworzeniu nowych produktów, Nokian Tyres miało przyjemność współpracować z mistrzem świata Formuły 1,  Miką Häkkinenem.

„Z jego wiedzy specjalistycznej mieliśmy okazję skorzystać po raz pierwszy przy pracach nad oponami Nokian Powerproof do samochodów osobowych. Zaangażowanie Häkkinena w testy opon Nokian Powerproof SUV wydawało się być następnym logicznym krokiem” – wyjaśnia Jarno Röytiö.

Zdaniem Häkkinena, Nokian Powerproof SUV to gwarancja pierwszorzędnych osiągów, niezwykłej wytrzymałości i przyjemnej jazdy. Ponad wszystko ceni on stabilność, niezawodność i łatwe prowadzenie na co dzień.

„Opony te świetnie sprawdzają się przy dużych i małych prędkościach, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Pozwalają na pewną jazdę, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo” – mówi Häkkinen.

Nokian Powerproof SUV – Spokój ducha nawet na ostrych zakrętach

  • Pewne i przewidywalne prowadzenie przy dużych prędkościach na autostradach
  • Maksymalna stabilność i pewne prowadzenie
  • Niezwykle wytrzymałe, wzmocnione włóknem aramidowym ściany boczne, odporne na każde warunki

Nokian Powerproof SUV to najwyższej klasy opony UHP dostępne aż w 29 wersjach rozmiarowych, w przedziale od 17 do 21 cali, w trzech kategoriach prędkości: V (240km/h), W (270 km/h) i Y (300 km/h).

Nowy Nokian Wetproof SUV – Maksymalne bezpieczeństwo na suchej i mokrej nawierzchni

Nowe Nokian Wetproof SUV to bezpieczne i niezawodne opony letnie, przeznaczone do małych i średnich SUV-ów, stworzone z myślą o drogach Europy Środkowej. Ich największą zaletą jest świetna przyczepność na mokrej nawierzchni i wysoka odporność na zjawisko aquaplaningu, dzięki którym zapewniają komfortową jazdę nawet w deszczowe dni.

„Mamy świadomość, że dla europejskich kierowców szczególnie ważna jest dobra przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, którą gwarantują właśnie opony Nokian Wetproof SUV. Nie tylko lepiej trzymają się one drogi, ale także są bardziej odporne na aquaplaning, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy w deszczu.” – zapewnia Jarno Röytiö, Product Development Manager w Nokian Tyres.

To, co sprawia, że nowe opony Nokian Tyres tak świetnie sprawdzają się zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, to technologia Dual Zone Safety, która gwarantuje pewną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Za doskonałe właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni odpowiadają dwie specjalnie zaprojektowane strefy funkcyjne. Strefa Stability Zone na zewnętrznym barku opony zwiększa stabilność i sterowność, podczas gdy Wet Safety Zone po wewnętrznej stronie zapewnia lepszą przyczepność i chroni przed aquaplaningiem.

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu zapewnia najnowszej generacji mieszanka gumowa Aqua Hybrid SUV na bazie polimerów i krzemionki, która zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, pozwalając jednocześnie ograniczyć zużycie paliwa. Pod względem przyczepności Nokian Wetproof SUV znacznie wyprzedza inne dostępne na rynku opony klasy A.

Nokian Wetproof SUV – Spokój ducha w deszczową pogodę

  • Maksymalne bezpieczeństwo na suchej i mokrej nawierzchni
  • Wyjątkowa stabilność i komfort jazdy także na nierównej nawierzchni
  • Super wytrzymałe, wzmocnione włóknem aramidowym ściany boczne dla większej wytrzymałości

Nowe Nokian Wetproof SUV dostępne aż w 27 wersjach rozmiarowych, w przedziale od 16 do 19 cali, w trzech kategoriach prędkości: H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h).

Pobierz filmy i zdjęcia produktów

Szczegółowy opis obu produktów

 

Kontakt:

Marcin Lewandowski, MSL, 608 390 858,
[email protected]

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

O Nokian Tyres:

Nokian Tyres opracowuje i produkuje opony premium dla osób ceniących bezpieczeństwo i przykładających wagę do zrównoważonego rozwoju. Zainspirowani naszym skandynawskim dziedzictwem, tworzymy innowacyjne produkty dla samochodów osobowych, ciężarówek i maszyn przemysłowych, które zapewniają spokój w każdych warunkach jazdy. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2018 r. obrót spółki wyniósł 1,6 mld euro, przy zatrudnieniu na poziomie ok. 4 800 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki.

Więcej informacji: www.nokiantyres.pl