Przetestowane przez legendę F1

Przetestowane przez legendę F1

Mika Häkkinen potwierdził, że nowe opony Nokian Powerproof są bezpieczne i niezawodne w ekstremalnych warunkach

Nowe opony letnie Nokian Powerproof to produkt klasy UHP, zaprojektowany z myślą o autostradach Europy Środkowej. Chcieliśmy stworzyć opony do szybkiej jazdy w każdych letnich warunkach. Zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie, a obok ekspertów Nokian Tyres zatrudniliśmy jako kierowcę testowego Mikę Häkkinena, dwukrotnego Mistrza Świata Formuły 1.

Podstawowa zasada, którą kierował się M. Häkkinen w trakcie testów, to ta, że znakiem dobrych opon są szybkie reakcje, niezawodność i bezpieczeństwo:

„Wysokiej klasy opony powinny umieć reagować na nagłe ruchy kierownicą, przy każdej prędkości, na suchej i mokrej jezdni. Dobre opony muszą dać kierowcy pewność jazdy, bez której nie można mówić o bezpieczeństwie.”

Häkkinen przetestował Nokian Powerproof na kilku europejskich torach. Jako zawodnik przyzwyczajony do jazdy z dużą prędkością, był w stanie ocenić, jak opony zachowują się w ekstremalnych warunkach, na granicy przyczepności.

"Znakiem dobrych opon są szybkie reakcje, niezawodność i bezpieczeństwo."
Mikę Häkkinena, Dwukrotny mistrz F1

„Nawet poza torem testowym zdarzają się sytuacje, w których wymagane jest maksimum przyczepności i kontroli. Nokian Powerproof to fantastyczne opony, które robią dokładnie to, czego chce od nich kierowca”, ocenia Häkkinen.

Dział rozwoju Nokian Tyres już wcześniej współpracował z Häkkinenem. Owocem wspólnych prac były opony letnie Nokian Hakka Black 2, opracowane z myślą o szybkiej jeździe po szosach Skandynawii.

„Eksperci z Nokian Tyres są niesamowicie zaangażowani w swoją pracę. Potrafią połączyć mnóstwo różnych rozwiązań technicznych i zastosować je wszystkie w jednej oponie. Cieszę się, że mogłem podzielić się z nimi swoim doświadczeniem” - dodał M. Häkkinen.