czw lutego 28 02:33 2019 w kategorii Aktualności firmowe

Nokian Tyres wyróżnione przez RobecoSAM nagrodą Silver Class za społeczną odpowiedzialność biznesu

Nokian Tyres po raz kolejny uznana jedną z wiodących firm pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgodnie z opublikowanym w lutym Rocznikiem Zrównoważonego Rozwoju 2019 RobecoSAM przyznało firmie nagrodę Silver Class, co stanowi awans w stosunku do kategorii brązowej, do której zakwalifikowana została w zeszłym roku. RobecoSAM to szwajcarska firma ratingowa specjalizująca się w społecznej odpowiedzialności biznesu, a dokonywana przez nią coroczna ocena uznawana jest za jeden z najbardziej wiarygodnych i kompleksowych raportów dotyczących inwestowania w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju na całym świecie.

Nokian Tyres to jedna z dwóch fińskich firm i jedyny producent części samochodowych wyróżniony nagrodą Silver Class. Jest to awans w stosunku do zeszłorocznego zestawienia, w którym firma zakwalifikowała się do kategorii Bronze Class. W raporcie znalazło się 39 producentów części samochodowych w związku z czym nagroda ta stanowi ważny czynnik wyróżniający firmę spośród konkurencji.

„Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania w zakresie zrównoważonego rozwoju przynoszą rezultaty. Kładziemy duży nacisk na osiąganie długofalowych celów w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, a tego typu wyróżnienia motywują nas do dalszej pracy” – mówi Teppo Huovila, wicedyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Nokian Tyres.

Z czego jesteśmy dumni:

ZMNIEJSZENIE OPORU TOCZENIA O 8%

W latach 2013-2018 udało nam się ograniczyć opór toczenia naszych opon średnio o 8%. Redukcja oporu toczenia w oponach Nokian Tyres sprzedanych w 2018 r. o średnio 8% prowadzi corocznie do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o tyle dwutlenku węgla, ile w ciągu roku produkuje 65 000 samochodów osobowych.

WYELIMINOWANIE ZAGROŻEŃ DLA ZDROWIA

Nokian Tyres jest pionierem jeśli chodzi o rezygnację z surowców stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Jako pierwsza w branży firma zastąpiliśmy stosowane w naszych oponach wysokoaromatyczne oleje naturalnymi substytutami – olejem canola dla opon zimowych i olejkiem sosnowym dla opon letnich. Nieustannie poszukujemy także nowych możliwości wykorzystania innych surowców naturalnych.

ENERGIA SŁONECZNA

Na dachu naszej fabryki opon w amerykańskim stanie Vermont zainstalowane zostały panele słoneczne, które generują czystą i odnawialną energię zasilającą nasza placówkę.

Dokonywana przez RobecoSAM coroczna Ocena Społecznej Odpowiedzialności Biznesu skupia się głównie na istotnych kwestiach finansowych, które mają wpływ na kreowanie wartości firmy. Czynniki takie jak innowacyjność, umiejętność pozyskiwania i utrzymywania talentów oraz działania na rzecz poprawy efektywności ekologicznej mają dla inwestorów duże znaczenie, gdyż to od nich zależy konkurencyjna pozycja firmy na rynku oraz długoterminowy wynik finansowy.

Przygotowany przez RobecoSam w oparciu o dane z 2018 r. Rocznik Zrównoważonego Rozwoju 2019 uwzględnia ponad 2 600 spółek giełdowych.

Część raportu poświęcona producentom części samochodowych:(https://yearbook.robecosam.com/fileadmin/Files/Industries/Auto_Components.pdf )

Pobierz zdjęcia tutaj: www.nokiantyres.com/sustainabilityphotos

Dane kontaktowe:

Marcin Lewandowski, MSL, 608 390 858, [email protected]

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram