czw marca 26 06:57 2020 w kategoriach Nowości produktowe, Aktualności firmowe

Nokian Tyres rozpoczyna komercyjną produkcję w Ameryce Północnej

Do 2023 r. zakład będzie produkować aż 4 miliony opon rocznie Firma Nokian Tyres rozpoczęła produkcję opon do sprzedaży komercyjnej w swoim północnoamerykańskim zakładzie w Dayton w stanie Tennessee. Produkcję zainaugurowano zgodnie z planem, a firma zamierza stopniowo podnosić jej wielkość w ciągu roku.

Zakład będzie wytwarzać bezpieczne i proekologiczne wyroby dostosowane do potrzeb kierowców północnoamerykańskich, co umożliwi firmie osiągnięcie celu podwojenia sprzedaży w tym regionie w latach 2018–2023. Firma Nokian Tyres wyprodukowała w tej fabryce pierwszą testową oponę 1 lutego 2019 r. i kontynuuje certyfikację coraz większej liczby modeli i rozmiarów.

„Uruchomienie komercyjnej produkcji w fabryce w Dayton to doniosłe wydarzenie dla naszych klientów i pracowników” — powiedziała prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres Hille Korhonen. „Cieszymy się, że w miarę zacieśniania relacji z partnerami będziemy mogli zapewniać północnoamerykańskim klientom coraz większą ofertę opon wysokiej jakości”.

Liczący 77 110 m2 kompleks należy do najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji opon w branży. Stosowane są w nim w wysokim stopniu zautomatyzowane procesy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz starannie dobrane materiały. Produkcji jakościowych opon całorocznych i na każdą pogodę odpowiadających potrzebom kierowców w Ameryce Północnej będzie też sprzyjać kultura różnorodności pracowników.

W zakładzie położonym 64 kilometry na północ od Chattanoogi Nokian Tyres będzie docelowo zatrudniać aż 400 pracowników. Na razie w fabryce pracuje ponad 100 osób.

„Zakład w Dayton to dla nas kluczowy czynnik rozwoju w Ameryce Północnej i cieszymy się, że plany zapewniania klientom i kierowcom opon najwyższej klasy udaje nam się realizować zgodnie z założeniami” — powiedział Mark Earl, starszy wiceprezes w regionie obu Ameryk. „Dzięki temu skrócimy czas realizacji zamówień, zaspokoimy rosnący popyt na nasze produkty, a przy okazji przyczynimy się do rozwoju społeczności północno-wschodniej części Tennessee.

Budowa zakładu Nokian Tyres rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Jest to już trzeci zakład produkcyjny firmy na świecie, wraz z obiektami w Nokii w Finlandii i Wsiewołożsku w Rosji. Fabrykę w USA firma otworzyła oficjalnie w październiku 2019 r.

Nokian Tyres, firma założona i mająca siedzibę w Finlandii, wynalazła opony zimowe oraz na każdą pogodę i oferuje produkty najwyższej klasy do wszystkich segmentów pasażerskich, w tym opony całoroczne. Dzięki produkcji w zakładzie w Dayton firma zamierza zaspokajać rosnące zapotrzebowanie w Ameryce Północnej i wykorzystywać szanse w segmentach opon całorocznych oraz na każdą pogodę. W organizacji tych działań rozwojowych pomaga regionalna siedziba główna Nokian Tyres w Nashville oraz zespół ds. sprzedaży.

Rozpoczęcie produkcji komercyjnej to jedno z kilku ważnych osiągnięć, jakie Nokian Tyres będzie świętować w tym roku. Za kilka miesięcy zostanie oddany do użytku zasilany energią słoneczną budynek administracyjny oferujący biura, miejsca spotkań, wyposażenie wellness dla pracowników, a nawet saunę. Nokian Tyres buduje też na terenie kompleksu w wysokim stopniu zautomatyzowany magazyn, który pomieści aż 600 000 opon. Firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów dla kierowców północnoamerykańskich w ciągu nadchodzących miesięcy i lat.

Nokian Tyres będzie przestrzegać w zakładzie rygorystycznych standardów zrównoważonego rozwoju w celu zminimalizowania ilości odpadów i emisji. Na parkingu instalowane są panele słoneczne, a nadmiarowe materiały produkcyjne będą poddawane recyklingowi. System fotowoltaiczny na parkingu będzie generować 3 megawaty energii elektrycznej wykorzystywanej w zakładzie. We wrześniu firma została ujęta w zestawieniu Dow Jones Sustainability Index już trzeci rok z rzędu. Uwzględnianych jest w nim zaledwie 10% najbardziej proekologicznych na świecie spółek giełdowych.

Więcej informacji o zakładzie można uzyskać pod adresem NokianTires.com/DaytonFactory.

Zdjęcia i filmy przedstawiające zakład można uzyskać, klikając tutaj.

Kontakt:

Piotr Bartha, MSL, 534 870 007,
[email protected]