czw czerwca 27 05:46 2019 w kategoriach Aktualności firmowe,

Ludzie z żelaza w Lahti – zawody Nokian Tyres IRONMAN 70.3 po raz kolejny zdominują fińskie lato

Już 29 czerwca w fińskiej miejscowości Lahti odbędą się zawody triathlonowe Nokian Tyres IRONMAN 70.3, na które zjadą tysiące fanów tej dyscypliny. Miłośnicy triathlonu, dla których zabrakło biletów, będą mogli śledzić przebieg wyścigu online.

W Finlandii zawody IRONMAN odbyły się po raz pierwszy w zeszłym roku. Bilety na tegoroczne wydarzenie zostały już wyprzedane, a organizatorzy szacują, że w wyścigu udział weźmie nawet do 2000 triathlonistów z całego świata.

Cechą szczególną wyścigu jest jego późna pora: uczestnicy będą kończyli wyścig podziwiając niezwykle zjawisko białej nocy, kiedy to zmierzch przechodzi bezpośrednio w brzask. Zawodnicy – płynąc, jadąc na rowerze oraz biegnąc – będą mieli do pokonania w sumie 113 km (70.3 mili).

Partnerem wydarzenia po raz kolejny będzie Nokian Tyres. Tego rodzaju współpraca to wspaniała okazja do promowania mobilności – zarówno wśród amatorów wysiłku fizycznego, jak i profesjonalnych sportowców. Cechujące społeczność miłośników triathlonu poczucie wspólnoty, wzajemne wspieranie się oraz gotowość do stawiania czoła nowym wyzwaniom, to kluczowe wartości wpisane w kulturę organizacyjną Nokian Tyres.

„Zeszłoroczne zawody nie tylko okazały się ogromnym sukcesem, ale także pozwoliły firmie dotrzeć do fanów sportu i aktywnego wypoczynku z całego świata. Tego rodzaju wydarzenie to także doskonała okazja, aby zachęcić naszych pracowników i partnerów do wysiłku fizycznego oraz pokonywania własnych ograniczeń” – mówi wiceprezes ds. marketingu w Nokian Tyres, Antti-Jussi Tähtinen.

Wsparcie pracodawcy

W zawodach udział weźmie kilku pracowników Nokian Tyres, w tym także prezes i dyrektor generalny firmy. Jednym z uczestników będzie były kajakarz Kalle Mikkonen, który obecnie pracuje na stanowisku inżyniera ds. rozwoju produktu. Mikkonen przez lata rywalizował w zawodach na najwyższym światowym poziomie, a swoją karierę sportową zakończył występem na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r.

W triathlonie swoich sił próbował po raz pierwszy w zeszłym roku, biorąc udział w organizowanym od wielu lat przez Nokian Tyres wyścigu Hakkapeliitta Triathlon.

„Zauważyłem, że brakuje mi celów, które stawiałem sobie jako profesjonalny sportowiec, nawet jeśli wynik końcowy nie ma już dla mnie takiego znaczenia. Czekam z niecierpliwością i entuzjazmem na Triathlon IRONMAN. Jestem ciekawy wrażeń, jakie może przynieść mi start w takich zawodach” – mówi były kajakarz.

Dla Mikkonena wysiłek fizyczny to sposób na życie, który sprzyja zarówno dobremu samopoczuciu w pracy, jak i życiu rodzinnemu. Były sportowiec chętnie korzysta z każdej okazji do aktywności fizycznej jaką stwarza pracodawca, biorąc udział we wszystkich możliwych imprezach dla pracowników.

„Jako osoba, która regularnie uprawia sport, bardzo doceniam fakt, że firma zachęca pracowników do aktywności fizycznej i stwarza nam możliwości udziału w różnego rodzaju zawodach. Lubię ćwiczyć i spędzać z moimi dziećmi czas na świeżym powietrzu, ucząc ich podstaw aktywnego stylu życia.”

Bieg z oponą

Atrakcją biegowej części triathlonu będzie wyczyn jednego z członków ekipy Nokian Tyres, Jussi Kallioniemi, który planuje pokonać dystans 21 km z obciążeniem w postaci opony samochodowej.

Udział w triathlonie IRONMAN 70.3 to część przygotowań Kallioniemiego do zaplanowanej na jesień przyszłego roku próby pobicia rekordu Guinnessa, której celem będzie przepchnięcie ważącego 1880 kg samochodu, z zamontowanymi oponami marki Nokian Tyres, na odległość 1 mili.

Do pobicia rekordu niezbędna jest głęboka wiara we własne możliwości, odwaga i gotowość do stawiania czoła coraz to nowym wyzwaniom. Właśnie ta cechująca się kreatywnością i nieustępliwością postawa stanowi podstawę sukcesu skandynawskiego producenta opon.

 

Dodatkowe informacje i zdjęcia:

Zdjęcia do pobrania: www.nokiantyres.com/ironman2019

 

Kontakt:

Marcin Lewandowski, MSL, 608 390 858,
[email protected]

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

 

O Nokian Tyres:

Nokian Tyres opracowuje i produkuje opony premium dla osób ceniących bezpieczeństwo i przykładających wagę do zrównoważonego rozwoju. Zainspirowani naszym skandynawskim dziedzictwem, tworzymy innowacyjne produkty dla samochodów osobowych, ciężarówek i maszyn przemysłowych, które zapewniają spokój w każdych warunkach jazdy. Częścią naszej grupy jest sieć Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2018 r. obrót spółki wyniósł 1,6 mld euro, przy zatrudnieniu na poziomie ok. 4 800 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki. Więcej informacji: www.nokiantyres.pl