Stan opon

Sortuj wg

5 artykuły

Zalecamy równoczesną zmianę wszystkich opon, choć w uzasadnionych przypadkach dopuszczalna jest zmiana dwóch - obu przednich lub obu tylnych, z tym że nowe opony powinny być takie same jak stare (ta sama marka i model), aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednie właściwości jezdne.

Przed każdą jazdą oceń wzrokowo stan opon, a co 3-4 tygodnie przeprowadź bardziej wnikliwą kontrolę. Zapewnisz sobie w ten sposób komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz wydłużysz żywotność opon.

Należy natychmiast udać się do warsztatu, jeżeli w trakcie użytkowania z opony uchodzi powietrze, albo jeżeli zauważysz uszkodzenie bieżnika lub ściany bocznej opony, na przykład przebicie, przecięcie, otarcie lub nierównomierne zużycie.

Zdecydowanie nie zaleca się korzystania z opon zimowych latem gdyż takie opony przeznaczone do jazdy zimą i w okresie letnim takie opony nie są w stanie zapewichć swoich optymalnych właściwości. Ich sterowność i przyczepność na mokrej jezdni nie może się równać oponom letnim w gorące dni, co oznacza…