Zagrożeni w ruchu drogowym

Ruch drogowy oznacza transport osób, dóbr oraz informacji z jednego miejsca do drugiego. Pole gry jest wciąż otwarte. Jest to niekończąca się układanka zależności – i miejsce, w którym nigdy nie jesteś sam.

Ruch drogowy oraz sieć różnych tras łączą ludzi z całego świata. Kiedy jesteś w drodze, wiele czynników składa się na sukces Twojej podróży: samochód, którym się poruszasz, opony, jak również twoje umiejętności jako kierowcy, to, czy jesteś w pośpiechu, inni kierowcy na drodze czy warunki pogodowe.

Na drodze można zastać wszystkie możliwe warunki pogodowe. Zdumiewająco piękny, spokojny zimowy dzień z lekkim mrozem może gwałtownie zmienić się w burzę śnieżną, a mokre błoto pośniegowe w gładką jak lustro taflę lodu. W okresie zimowym drogi mogą być ośnieżone, zabłocone, mokre lub oblodzone. Nieoczekiwane deszcze mogą zakłócić spokój podróży również latem: nadmiar wody na nawierzchni może w kilka chwil spowodować utratę kontaktu między oponą a drogą, a tym samym utratę przyczepności.

Opony stanowią główny czynnik zagrożenia związany z właściwościami jezdnymi. Z tego względu też należy podkreślić, że wybór opon ma kolosalne znaczenie.