Skandynawski know-how i kreatywność łamią rekordy

Skandynawski know-how i kreatywność łamią rekordy

Przed laty Jussi zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, ale jego życie odmieniło się, kiedy zaczął ćwiczyć i znalazł odwagę, by próbować nowych rzeczy i mierzyć się z wyzwaniami. Jussi jest rekordzistą Guinnessa z roku 2016, kiedy szybciej niż ktokolwiek inny pokonał trasę maratonu z plecakiem ważącym 27,2 kg (30 funtów).

Jeszcze niedawno Jussi zmagał się z bólem pleców, a pomysł na bicie rekordu świata w przepychaniu samochodu zrodził się w trakcie zajęć rehabilitacyjnych. Do treningów kilka razy w tygodniu pod uważnym okiem osobistego trenera Mattiego Ovaski Jussi dołożył własny plan treningowy. Wziął również udział w zawodach triathlonowych Nokian Tyres IRONMAN 70.3, które odbyły się w fińskim mieście Lahti w czerwcu 2019; trasa liczyła 1,9 kilometra pływania, 90 kilometrów na rowerze i półmaraton. Jussi pokonał trasę biegu z oponą samochodową na plecach.

"Ciało i umysł muszą znajdować się w równowadze, aby mógł ujawnić się nasz skandynawski know-how i kreatywność, dzięki którym powstają bezpieczne, przyjazne dla środowiska opony."
Matti Morri, Dyrektor techniczny działu obsługi klienta z Nokian Tyres

Trenując pod kątem bicia rekordu Jussi korzystał z toru testowego Nokian Tyres w miejscowości Nokia. Tam również został ustanowiony rekord.

– Nadrzędnym celem całego projektu było zdrowie ciała i ducha. Abym mógł marzyć o rekordzie, moje plecy, mięśnie stabilizujące oraz całe ciało musiało być w świetnej kondycji. Pogoń za rekordem doprowadziła mnie do właściwej mety: dobrego samopoczucia - podsumowuje Jussi.

– Dobre samopoczucie jest bardzo ważne również dla nas. Ciało i umysł muszą znajdować się w równowadze, aby mógł ujawnić się nasz skandynawski know-how i kreatywność, dzięki którym powstają bezpieczne, przyjazne dla środowiska opony. W ten sposób możemy zapewnić spokój i bezpieczeństwo wszystkim kierowcom, mówi Dyrektor techniczny działu obsługi klienta Matti Morri z Nokian Tyres.

Zobacz wideo z triathlonu Ironman 70.3