Menu
Menu

Zwiększona liczba bloków bieżnika

Kierunkowy, czyli zgodny z kierunkiem toczenia i symetryczny wzór bieżnika idealnie sprawdza się w oponach kolcowanych, umożliwiając szeroki rozstaw kolców, tym samym optymalizując przyczepność i zmniejszając hałas wytwarzany przez oponę. W porównaniu z poprzednim modelem, zwiększono liczbę bloków bieżnika. Ta znacząca innowacja zapewnia oponie doskonałą przyczepność zimą, odporność na zużycie i jednocześnie odpowiada za obniżenie poziomu hałasu generowanego przez oponę.

Większa liczba bloków bieżnika to więcej rowków, czyli krawędzi odpowiedzialnych za przyczepność na lodzie i śniegu podczas kontaktu opony z podłożem. Duża liczba bloków bieżnika umożliwia jednocześnie bardziej precyzyjny i szerszy rozstaw kolców na oponie. Mniejsze bloki to niższa emisja ciepła, a co za tym idzie długa żywotność i większy przebieg. Innowacyjne rozwiązanie, dzięki niższym oporom toczenia, zmniejsza zużycie paliwa. 

Połączone ze sobą bloki centralne bieżnika zwiększają stabilność i sztywność opony. Opona posiada samoczyszczące właściwości podczas jazdy na śniegu i błocie pośniegowym, dzięki gęstemu rowkowaniu bieżnika oraz otwartym przestrzeniom między blokami.

Wróć do poprzedniej strony