NASZ SNOW-HOW MA KORZENIE W FORMULE 1

NASZ SNOW-HOW MA KORZENIE W FORMULE 1

Opona Nokian Snowproof P jest efektem rozwijanego przez kilkadziesiąt lat „snow-how“ i unikalnej wiedzy zdobywanej w wyścigach Formuły 1

Pojazd bez problemu zwalnia na śniegu, dokładnie pokonuje zakręty, łatwo zmienia kierunek jazdy i bez najmniejszych problemów przyspiesza mimo, że porusza się po trudnej i śliskiej nawierzchni. Po zatrzymaniu się pojazdu, wysiada z niego znana postać, kiwająca głową z zadowoleniem. Znajdujemy się w Laponii w Ivalo, w centrum testowym opon zimowych Nokian Tyres nazywanym Białym piekłem. Mężczyzna o takich umiejętnościach prowadzenia pojazdu to nikt inny, niż dwukrotny mistrz świata Formuły 1, legendarny Mika Häkkinen. Jest tutaj, aby przetestować opony zimowe Nokian Snowproof P.

Zobacz video

Mika Häkkinen udostępniał zespołowi ds. testów i rozwoju Nokian Tyres swoją wiedzę fachową już wcześniej, ale to był pierwszy przypadek, kiedy pracował z oponą przeznaczoną stricte na warunki zimowe. Opony Nokian Snowproof P zostały opracowane na potrzeby jazdy z dużą prędkością w okresie zim środkowoeuropejskich, dlatego M. Häkkinen jest osobą idealną do przeprowadzania ich testów: urodził się i wyrastał w Finlandii, a więc wychowywał się w tych najbardziej wymagających warunkach zimowych. Ale jednocześnie po latach zamieszkiwania w krajach europejskich zna wymogi zmiennej pogody środkowoeuropejskiej. A ponieważ jest profesjonalnym kierowcą i ma za sobą pełną sukcesów karierę na torach F1, jego wiedza i doświadczenie dotyczące opon jest bezwzględnie oczywiste.

„Nokian Snowproof P to fantastyczna opona. Płynnie i przewidywalnie reaguje przy hamowaniu i przy gwałtownych przyśpieszeniach,” mówi M. Häkkinen po przejechaniu odcinków pokrytych śniegiem.

 

Opona Nokian Snowproof P jest efektem rozwijanego przez kilkadziesiąt lat „snow-how“ i unikalnej wiedzy zdobywanej w wyścigach Formuły 1.
"Nokian Snowproof P to fantastyczna opona. Płynnie i przewidywalnie reaguje przy hamowaniu i przy gwałtownych przyśpieszeniach."
Mika Häkkinen, Dwukrotny mistrz F1

Nowa opona Nokian Snowproof P, została opracowana w taki sposób, aby kierowcom samochodów osobowych zapewnić bezproblemową jazdę, jest to opona nowoczesna i sportowa, która stanowi połączenie wspaniałej sterowności i niezawodnej przyczepności podczas jazdy w warunkach zimowych - dokładnie to co jest konieczne przy nagłych zmianach pasa ruchu lub podczas jazdy na rozjeżdżonym śniegu na drogach o niższym standardzie utrzymania zimowego. M. Häkkinen podkreśla jej zrównoważone właściwości:

„Opona Nokian Snowproof P zapewnia kierowcy pewność prowadzenia pojazdu. Jazda jest płynna i szybka, nawet w tak trudnych warunkach,” mówi i wskazuje na rozciągającą się wokół zimową krainę.