Centrum testowe w Hiszpanii

Centrum testowe w Hiszpanii

Legenda nie rodzi się sama - trzeba ją stworzyć.

Zalane gorącym słońcem Hiszpanii centrum testowe Santa Cruz de la Zarza posiada kilka torów, na których można sprawdzić działanie opon letnich, całorocznych i zimowych w wymagających warunkach. Te, które przetrwają zabójcze upały, wyruszą w podróż ku bezpiecznej przyszłości, rozpoczętą ponad 80 lat temu.

Wymagające testy gwarancją bezpiecznej jazdy

Rozpoczynaliśmy od opon, na których jeździło się przez cały rok. W 1934 roku, w odpowiedzi na wymagające fińskie zimy, stworzyliśmy pierwsze na świecie opony zimowe. Od tamtej pory cały czas na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Chcemy dać pewność, że opony bezpiecznie dowiozą Cię do domu o każdej porze roku.

Nasze zaawansowane centrum testowe w Hiszpanii pozwoli nam stworzyć przyszłe legendy wśród opon letnich, zimowych i całorocznych. 300-hektarowy ośrodek będzie służył głównie do testów opon letnich i całorocznych przy dużych prędkościach, ale również do zapewnienia bezpieczeństwa opon zimowych w każdych warunkach.

Lokalizacja

Hiszpański klimat pozwala na testy opon letnich, całorocznych i zimowych od stycznia do grudnia.

Tory

Na powierzchni 300 hektarów znajduje się kilka torów do testów na suchej i mokrej jezdni, jak również tor do testów przy prędkościach do 300 km/h.

Zrównoważony rozwój

W ośrodku pracujemy nad nowymi biologicznymi materiałami, które pozwolą nam zadbać o zrównoważony rozwój przy produkcji opon.

Tory

Hakka Ring posiada 10 wyjątkowych torów, z których każdy ma inne zadanie. Perłą w koronie jest 7-kilometrowy owal do testów szybkiej jazdy, biegnący wokół ośrodka. Wrażenia z jazdy po nim są nie do opisania. Spróbuj sobie wyobrazić jazdę na najwyższej klasy oponach po perfekcyjnej trasie - teraz jest to możliwe.

Owalny tor do szybkiej jazdy

Wyjątkowy tor długości 7 244 m, zaprojektowany do testów opon przy bardzo dużej prędkości (powyżej 300 km/h).

Tor to testów sterowności na suchej jezdni

Tor długości 3 382 m służy do testów przyczepności na suchej jezdni.

Tor do testów zużycia nawierzchni

800 m torów służących do badania zużycia nawierzchni przez opony zimowe z kolcami.

Tory do testów hamowania i aquaplaningu

Cztery równoległe tory długości 489 m mają mokre i suche odcinki oraz różne nawierzchnie. Obok nich istnieje tor do testów aquaplaningu wzdłużnego.

Tor do testów komfortu jazdy

Tor długości 1 909 m symulujący typowe nawierzchnie zwykłych szos.

Tor do testów aquaplaningu poprzecznego

Tor długości 656,6 m do testów aquaplaningu.

Okrągły tor do testów na mokrej jezdni

Tor o długości 204 m służy do testów zachowania opon na mokrej nawierzchni.

Tor do testów sterowności na mokrej jezdni

Tor długości 1 434 m do testów przyczepności na mokrej jezdni.

Tor do testów hałasu

Tor o długości 324 m zaprojektowany do testów hałasu oraz powierzchni kontaktu opony z asfaltem.

Warsztat i biura

Połączenie z lokalną drogą TO-2581.

Centrum dla odwiedzających

Miejsce szkoleń i prezentacji nowych produktów. Zgodnie ze skandynawską tradycją, centrum ma swoją własną, tradycyjną fińską saunę.

Odkryj serce Hiszpanii

Domem Hakka Ring jest miasteczko Santa Cruz de la Zarza, oddalone o godzinę jazdy od Madrytu. Stolica Hiszpanii to wspaniałe, tętniące życiem miasto, którego nie sposób nie lubić. Zarezerwuj sobie czas na spacery po pięknych bulwarach i placach, podziwiaj niepowtarzalny hiszpański styl, unikatowe kolekcje muzeów, parki. Madryt to również znakomite restauracje, winiarnie i kluby, które nie śpią przez całą noc. Mówiąc w skrócie - odwiedzając Madryt zobaczysz z bliska najbardziej znane zabytki świata i odwieziesz do domu niezapomniane wrażenia.

Odpowiedzialność przede wszystkim

300 hektarów powierzchni centrum testowego Nokian Tyres ma zagwarantować komfort, bezpieczeństwo i radość z jazdy. W ramach zrównoważonego rozwoju w centrum prowadzone są badania nad nowymi materiałami na bazie biologicznej, dzięki którym produkcja będzie bardziej przyjazna dla środowiska (Nokian Tyres bierze udział w badaniach nad wykorzystaniem gwajuli srebrzystej jako źródła wysokiej jakości naturalnego kauczuku). W ośrodku korzystamy z wielu technologii przyjaznych dla środowiska, w tym ponad 1 000 paneli słonecznych, systemu recyklingu wody oraz białych zadaszeń nad miejscami parkingowymi.

Tu mieszka prędkość

Centrum testowe w Hiszpanii to idealne miejsce na wymagające testy opon.

W naszym centrum testowym chcemy symulować rzeczywiste sytuacje i warunki drogowe. Wszechstronne tory oraz nowoczesne wyposażenie hiszpańskiego ośrodka umożliwią nam testowanie na suchej i mokrej jezdni, by opony radziły sobie w ulewnym deszczu i letnim upale. Klejnotem koronnym jest 7-kilometrowy owalny tor do testowania opon przy dużych prędkościach - nawet powyżej 300 km/h.  

Testujemy, by zapewnić Ci spokój i bezpieczeństwo za kierownicą.

Testujemy przyszłe legendy

Kompleksowe testy są gwarancją, że nasze opony zapewnią najwyższy możliwy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Wiemy, że symulacje komputerowe nie oddadzą całej skali warunków drogowych, dlatego żadna opona Nokian Tyres nie dostanie się do sprzedaży, zanim nie przejdzie wymagających testów. Przewidujemy i jesteśmy gotowi na każdą sytuację i każde zdarzenie drogowe, byś Ty mógł skupić się na jeździe i czerpać z niej radość.

Ukończony w 2021 roku ośrodek w Hiszpanii to nasze trzecie centrum testowe. Idealnie dopełnia to, co są w stanie zaoferować 700-hektarowe centrum w lapońskim Ivalo oraz mniejszy ośrodek w pobliżu siedziby spółki w fińskim mieście Nokia. Nasze centra testowe to inwestycje w innowacje - czyli to, co jest niezbędnym warunkiem poprawy bezpieczeństwa.

Celem testów Nokian Tyres jest bezpieczeństwo Twoje i naszej planety.

Dołącz do nas na drodze do bezpieczeństwa.

Dla mediów

Dla mediów

Witamy w naszym banku materiałów! Znajdziesz tu zdjęcia, video i dodatkowe informacje o naszych centrach testowych. Materiały możesz wykorzystać w dowolny sposób, pod warunkiem podania źródła.

Dla Twojej podróży

Dla Twojej podróży

Nasza oferta dokładnie przetestowanych produktów klasy premium jest w pełni dostępna. Znajdź swoje przyszłe idealne opony!

Dla środowiska

Dla środowiska

Zrównoważony rozwój to integralna część naszej działalności. Innowacje w zakresie bezpieczeństwa jazdy to dla nas za mało. Chcemy również zapewnić, by nasze zakłady i produkty dbały o nasze wspólne środowisko naturalne. Dlatego centrum testowe w Hiszpanii pełne jest innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.