Menu
Menu

Nokian Cryo Crystal Concept

Sekret nowej opony bezkolcowej tkwi w  mieszance, do której dodano malutkie, wielokątowe i twarde jak diament cząsteczki kryształów. Cząsteczki te przyczepiając się do nawierzchni działają jak wbudowane kolce, zapewniając mocne trzymanie się krawędzi.  

Technologia Cryo Crystal wzmacnia optymalną poprzeczną i wzdłużną przyczepność opony.  Doskonałą przyczepność nowej opony można poczuć zwłaszcza na lodzie, gdyż jej droga hamowania przy prędkości 80 km/h jest o wiele krótsza niż przyczepność osiągana przez poprzedni model.

Mieszanka zachowuje swoją wyjątkową przyczepność nawet przy głębokości rowków bliskiej granicznej wartości 4 mm, tak bardzo ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy w zimowych warunkach.  W trakcie zużywania się opony, przyjazne środowisku kryształki, równomiernie rozmieszczone na powierzchni bieżnika pojawiają się, uaktywniając rezerwę przyczepności. Nowa opona jest dowodem na zachowanie precyzyjności prowadzenia i doskonałej przyczepności, nawet gdy opona starzeje się.

Unikalna myśl technologiczna Cryo Crystal Concept stanowi idealne połączenie z mieszanką opracowaną specjalnie dla opon bezkolcowych. Nowa zimowa mieszanka krzemionkowa z kriogenicznym silanem doskonale sprawuje się w szerokim zakresie temperatur zarówno na mokrych jak i niebezpiecznych, oblodzonych nawierzchniach.  Mieszanka tworzy wyjątkową przyczepność na oblodzonej, zaśnieżonej mokrej nawierzchni, jak również zapewnia znakomitą odporność na ścieranie.

Wróć do poprzedniej strony