Menu
Menu

Mieszanka krzemionki i kauczuku naturalnego w pasie bieżnika


Zaprojektowana z myślą o warunkach panujących na północy mieszanka to połączenie gumy naturalnej krzemionki i oleju rzepakowego. Dzięki połączeniu tych składników uzyskujemy optymalną przyczepność w zimowych warunkach i na mokrych nawierzchniach.  

Dzięki połączeniu krzemionki i gumy naturalnej  uzyskujemy doskonałą przyczepność w zimowych warunkach.  Olej rzepakowy zastosowany w mieszance zwiększa odporność na ścieranie i przyczepność opony na oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchniach, a opona łatwiej wytrzymuje reakcję z ostrymi krawędziami kamieni.

Dzięki wysokiej zawartości krzemionki opony mają niskie opory toczenia, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji. Połączenie dużej ilości gumy naturalnej i krzemionki było wcześniej wyjątkowo trudne. Krzemionkę używa się w procesie produkcji opon jako spoiwo zamiast sadzy.

Silan (zwany kriosilanem) pełni funkcję nośnika i poprawia osiąganą dzięki mieszance krzemionki i gumy naturalnej przyczepność w zmieniających się warunkach zimowych.

Wróć do poprzedniej strony