Menu
Menu

Lamele działające niczym pompa


System kieszonek, lameli pompujących, znajdujący się na barku opony zapewnia dobry kontakt opony z podłożem podczas jazdy. Lamele to nacięcia klocków bieżnika. 

Firma Nokian Tyres opatentowała już w związku z rozwojem wcześniejszego modelu specjalne lamele pompujące znajdujące się w strefie barku opony.  W nowej oponie lamele pompujące udoskonalono zwiększając ich objętość. Lamele pompujące w kształcie kieszonek odprowadzają, a nawet wypompowują wodę z nawierzchni, tym samym zapewniając oponie dobry kontakt z nawierzchnią podczas jazdy.

Lamele pompujące wraz z lamelami zygzakowatymi jeszcze bardziej zwiększają przyczepność na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Gęste i jeszcze bardziej ostrzejsze lamele zygzakowate na agresywnej rzeźbie bieżnika zwiększają przyczepność niezbędną podczas jazdy w bardzo trudnych warunkach drogowych na śliskich nawierzchniach i po głębokim śniegu. Szersze pojedyncze lamele tworzą większy obszar przyczepności ułatwiając jazdę po oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Mocno wyżłobiona powierzchnia i otwarte odstępy między klockami w barku wykazują doskonałe samoczyszczące właściwości podczas jazdy na śniegu i błocie pośniegowym.

Wróć do poprzedniej strony