Menu
Menu

Znaczenie testów porównawczych

Znajdź opony najodpowiedniejsze dla Ciebie

  • Dokonując wyboru opon, wybierz te, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom.
  • Specjalistyczne, niezależne testy porównawcze dają rzetelny obraz wszystkich najważniejszych właściwości opon.
  • Testy porównawcze w specjalistycznej prasie mają mają znacznie więcej kryteriów testowania (nowy model ma 3, testy opon mają powyżej 10).
  • Własny program testowania opon Nokian obejmuje ponad 300 standardowych testów opon.

Opony dostosowane do panujących warunków 

Dokonując wyboru opon konsument musi mieć pewność, że opony odpowiadają warunkom jazdy. Ma to znaczenie zwłaszcza dla opon zimowych, bezkolcowych. Jeśli prowadzisz auto przeważnie w zmieniających się warunkach zimowych, oblodzonych i zaśnieżonych drogach, wybierz opony kolcowane lub opony zimowe, bezkolcowe produkowane na rynki Europy Północnej. Opony zimowe, bezkolcowe, zaprojektowane na rynki Europy Środkowej nie spełniają warunków przewidzianych przez ostre zimy panujące na północy Europy.

Etykiety nie stanowią dla konsumentów opon zimowych żadnej wartości dodanej.  Zamiast tego, oznakowanie może być mylące i zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zgodnie z rozporządzeniem  etykiety mają zastosowanie w oponach zimowych, obowiązkiem oznaczania za pomocą etykiet nie będą objęte opony bieżnikowane, kolcowane. 

Z obowiązku etykietowania zwolnione są: 

  • Zakres rozporządzenia nie obejmuje  opon kolcowych, bieżnikowanych przeznaczonych do pojazdów wyścigowych i muzealnych.